Strona główna

wif mg13 lzpsW finale rozgrywek wojewódzkich juniorów w piłce siatkowej zmierzyły się cztery najlepsze zespoły z woj. łódzkiego, tj. EKS Skra Bełchatów, KS Wifama Szkoła Gortata Łódź, KS Lechia Tomaszów Maz. (gospodarz turnieju) oraz MKS Bzura Ozorków.
W piątkowy wieczór łodzianie pewnie wygrali pierwsze dwa sety z juniorami z Bełchatowa, dosłownie demolując przeciwników siłą zagrywki, by w trzecim secie, po przerwie spowodowanej na czyszczenie boiska, dać się dogonić bełchatowianom i oddać trzecią partię. W czwartym secie bardzo dobrze grali siatkarze Skry, a zepchnięci do defensywy łodzianie zbierali siły na decydującą partię. W tie-breaku już nie było złudzeń, która drużyna jest lepsza. Zmuszeni do popełniania błędów bełchatowianie musieli uznać wyższość siatkarzy Wifamy, która ostatecznie wygrała mecz 3:2 (25:12; 25:15; 25:27; 14:25; 15:11).

IMG 9550(fot. kswifama.pl)

W drugim meczu siatkarze Wifamy Szkoły Gortata zmierzyli się z gospodarzami turnieju. W sobotnie popołudnie pokonali Lechię Tomaszów Maz. 3:0 (19, 17, 21). Nie sądźcie po wyniku, że to był łatwy mecz.

Mimo dwóch wygranych, juniorzy z Łodzi nie zamierzali spuścić z tonu i bardzo chcieli swoje aspiracje do czołówki ogólnopolskiej przypieczętować wygraną z juniorami z Ozorkowa. Po trudnych dwóch z trzech setów łodzianie sięgnęli po złote medale Mistrzostw Woj. Łódzkiego Juniorów w Piłce Siatkowej i z pierwszego miejsca awansowali do 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Kierunek - najprawdopodobniej - Kielce (już za dwa i pół tygodnia).

Łodzianie wystąpili w składzie: Damian Domagała, Łukasz Rajchelt, Daniel Godala, Bartosz Michalak, Artur Sługocki, Maciej Sputowski, Jakub Brdak, Mikołaj Filanowski, Kacper Fryczak, Rafał Mączkowski, Jakub Pietrzak, Jakub Filipkowski, Wiktor Marciniak, Olgierd Strzelczyk, Kacper Kaźmierczak.
Trenerem zespołu KS Wifama Szkoła Gortata Łódź jest Bartłomiej Ostrowski.